შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტმა თელავში, საკარანტინო სივრცეში მამაკაცის გარდაცვალების ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 115-ე მუხლით დაიწყო.
ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებებით ამ ეტაპზე დგინდება, რომ ქალაქ თელავში, ერთ-ერთ სასტუმროში, სადაც კოვიდპანდემიის გამო საკარანტინო სივრცე არის განთავსებული, 1991 წელს დაბადებული გ.გ. სასტუმროს პერსონალმა გარდაცვლილი ნახა. აღნიშნული პირი 24 სექტემბერს საფრანგეთიდან დაბრუნდა საქართველოში, რის შემდეგაც, თელავში სასტუმროს საცხოვრებელ ნომერში იყო გადაყვანილი.

Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, has launched investigation under the article 115 of the Criminal Code of Georgia, regarding the death of a person in Telavi quarantine zone.
Investigation at this point established that personnel of one of the hotels in Telavi, where the quarantine zone is arranged due to COVID-19 pandemic, found the body of G.G. (DoB 1991). The mentioned person returned from France to Georgia on September 24 and was accommodated in one of the hotels in Telavi.